İnstagram Ağ İsteği Başarısız Oldu

İnstagram Ağ İsteği Başarısız Oldu
İnstagram Ağ İsteği Başarısız Oldu

Bazı zamanlarda instagram uygulamasına girmek istediğinizde veya bir kişinin profilini ziyaret etmek istediğinizde instagram ağ isteği başarısız oldu uyarısı alabilirsiniz. Bu hata uyarısı kullanmış olduğunuz cihazın instagramda erişmek istediğiniz verileri getirmek için yeterli veriyi sağlamaması gibi durumlardan kaynaklanır. Bununla birlikte birkaç sebebi daha vardır, bu sebepleri kolayca anlamanız için aşağıda listeliyoruz;

  • İnternet bağlantınız kötü olabilir.
  • Wifiden mobil veriye geçtiğiniz anda denk gelmiş olabilir.
  • Uygulama taraflı geçici bir sorun olabilir.

 Bunlar sadece şuan için belli başlı birkaç sebeptir. Bu durumlarda neler yapabileceğinizi açıklamaları ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

İnternet Bağlantınız Kötü Olabilir

Eğer bulunduğunuz bölgede diğer web uygulamalarına ve servislerine erişimde problem yaşıyorsanız instagramda bu şekilde bir hata almanız normal bir durumdur. Bu yüzden bulunduğunuz bölgeyi veya bağlantı türünü değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin eğer bir wifi ağına bağlıysanız mobil veriye geçebilir veya tam tersini deneyebilirsiniz. Böylelikle bağlantı sorununun hangi ağdan kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Mevcut bağlantı türünüzde diğer internet uygulamalarına girişte ve kullanımında herhangi bir sorun yaşamıyorsanız cihazınız geçici olarak bir hata ile karşılaşmış olabilir. Bu durumda uygulamayı tamamen kapatıp tekrardan açmanız sorunu ortadan kaldırabilir.

Wifiden Mobil Veriye Geçtiğiniz Anda Denk Gelmiş Olabilir

Tüm internetin çalışma mantığında mevcut bağlantının sürdürülebilir olması kaidesi vardır. Siz uygulamayı kullandığınız esnada instagram ağ isteği başarısız oldu hatası alırsanız muhtemelen bu uyarıdan önce başka bir ağa bağlanmış olabilirsiniz. İnstagram bağlantınızı devamlı kontrol eden bir yapıya sahiptir, bu size en iyi şekilde uygulama deneyimini yaşatmak için gerekli olan bir çalışma sistemidir.

Siz herhangi bir ağ geçişi yapmadığınıza eminseniz, farkında olmadan cihazınızın internet bağlantı türü değişmiş olabilir. Bu genellikle telefon kullanıcılarının daha önce erişim sağladığı bir wifi ağının kapsama alanına girdiğinde cihaz tarafından otomatik olarak değiştirebilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey uygulamayı tüm uygulamalar sekmesinden kaldırıp tekrar giriş yapmanızdır.

Uygulama Taraflı Geçici Bir Sorun Olabilir

İnstagram çok büyük bir platform olduğu kadar çalışma sistemi oldukça karmaşık bir uygulamadır. Sizde biliyorsunuz ki bazı zamanlarda ortada hiç bir şey yok iken uygulamaya girmekte ve verileri görüntülemekte problem yaşayabiliyoruz. Ancak bu çok uzun süren bir şey olmuyor genellikle instagram hemen olaya müdahale ederek kullanıcıların tekrar eskisi gibi platformu ziyaret etmesini sağlıyor.

Eğer diğer tüm seçeneklerde bir sorun olmadığına eminseniz muhtemelen instagram tarafında bir sorun vardır ve ekip bunu kısa sürede çözüme kavuşturacaktır. Bu durumda da yapmanız gereken şey sadece kısa bir süre beklemektir. Zaten böyle anlarda twitter gibi sosyal medya platformlarında çoğu kullanıcı konu hakkında bir tartışma oluşturacağı için gelişmeleri oradan da takip edebilirsiniz.