İnstagram Gizlice Hikaye Bakma

İnstagram Gizlice Hikaye Bakma
İnstagram Gizlice Hikaye Bakma

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan instagram uygulaması gizlilik ve güvenlik gibi konularda oldukça dikkatli olsa da bazı durumlar henüz güncellenmemiştir. Bunlardan biri de birilerinin hikayelerine baktığımızda karşı tarafın durumdan haber ediliyor olmasıdır. Karşı tarafın durum gizleme özelliğini kullanarak durumlarını dilediği kullanıcıya özel olarak kapatabiliyor olmasına rağmen izleyiciler açısından herhangi bir gizlenme durumu söz konusu değildir.

Ancak elbette ki gizli bir şekilde hikaye izlemenizin yolları mevcuttur. İnstagram gizlice hikaye bakma olarak nitelendirilen durum ile ilgili olarak bireyler karşı tarafın hikayesini gördüklerini belli etmeden hikayeleri sosyal medya tabiri ile stalklamak istemektedir. Profiline bakma gibi durumlarda ise karşı tarafa kesinlikle bilgi gitmeyecektir.

İnstagram Gizli Hikaye İzleme

Öncelikle bir kimsenin hikayesini gizli bir şekilde takip edebilmek için karşı tarafın hesabının herkese açık olması gerekir. Eğer kişi gizli hesap kullanıyorsa o halde kendinize ikinci bir hesap açmalı ve bununla kişiye takip isteği göndererek onay vermesini beklemeniz gerekiyor. Eğer kişi onay vermezse ne yazık ki ilgili hesap için instagram gizli hikaye izleme yapamazsınız.

Herkese açık olan hesaplar için çeşitli uygulamalar kullanarak kişinin hikayelerini Google üzerinden kişinin kullanıcı adını girerek hikayesini kendisine bildirmeden izlemeniz mümkün. Ancak bunun için kullandığınız uygulamanın veya web sitenin kesinlikle sizin instagram giriş bilgilerinizi talep etmediğinden yalnızca bir link aracılığıyla hikayeleri açtığından emin olmalısınız. Aksi halde bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçebilir ve instagram hesabınıza bağlı diğer hesaplarınız, mailiniz, mesajlarınız dahil kolayca ele geçirilebilir hale gelir.

Bu uyarımıza dikkat ettiğiniz sürece sorunsuz bir şekilde karşı tarafın haberi olmadan instagram hikaye bakma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte çeşitli platformlarda gizli olarak instagramda hikayelere bakmanın telefonu uçak moduna alma, karşı tarafı engelleyip engeli geri kaldırma gibi yöntemlerinden de söz edilmektedir. Ancak bunların kesin olarak karşı tarafa instagram tarafından bildirilip bildirilmeyeceğinden emin olamazsınız. Bu nedenle gizliliği garanti altına almak adına bu yöntemleri tercih etmemenizi tavsiye ederiz.