İnstagram Hikayelerimi Kimse Görmüyor

İnstagram Hikayelerimi Kimse Görmüyor
İnstagram Hikayelerimi Kimse Görmüyor

İnstagram hikaye özelliği yayınlandığından beri birçok kullanıcı tarafından sık sık kullanılan ve sevilen bir hal aldı. Bunun sebebi ise bir hikaye paylaştığınızın birçok kısımda takipçilerinize gösterilmesi ve sıkı hayranların devamlı olarak kontrol etmesidir. Ancak bazı kişiler instagram hikayelerimi kimse görmüyor problemi ile karşı karşıya geliyor. Hikayelerinizin gösterim almaması oldukça can sıkıcı bir durum. Bunun birden fazla nedeni ve çözümü mevcuttur.

Bu nedenler şu şekilde sıralanabilir.

1 – Hikaye yayınlama özelliğinize kısıtlama getirilmiş olabilir.

2 – Hikayelerinizin kullanıcılar tarafından şikayet edilmiş olabilir.

3 – Çok aşırı hikaye yayınlamış olabilirsiniz.

4 – Hikayeleriniz diğer kullanıcılar tarafından çok fazla sona alınmış olabilir.

Yukarıda sıraladığımız sebeplerden dolayı instagram hikayelerim görünmüyor sorununa denk gelmiş olabilirsiniz. Eğer bunlardan birinden dolayı problem yaşıyorsanız işte nedenleri ve çözümleri

İnstagram Hikaye Özelliğime Neden Kısıtlama Getirmiştir?

Biliyorsunuz ki instagram teknoloji konusunda epey gelişmiş bir uygulama. Bu denli iyi bir sisteme sahip olan platform elbette otomatik sistemler tarafında da iyi yere gelmiştir. Algoritma paylaştığınız hikayelerden birinde bir sorun tespit ettiyse ve bu hikayeleri diğer kullanıcılara göstermenin zararlı olabileceğine karar verdiyse muhtemelen hikaye yayınlamanızı bir süreliğine veya tamamen kısıtlamış olabilir. Buda siz hikaye yayınlasınız da kimseye gösterilemeyeceği anlamına geliyor.

Hikayelerim Diğer Kullanıcılar Tarafından Şikayet Edilirse Ne Olur?

İnstagram topluluk kuralları kullanıcıları güvenli tutmak için oluşturulmuştur. Buda uygulamayı kullanırken bazı şeylere dikkat etmenizi zorunlu hale getirir. Daha temiz bir platformda herkes daha çok vakit geçirir. Bu yüzden topluluk kuralları sıkı derecede uygulanan bir takım maddeleri içerir. Eğer hikayelerinizden birinde dahi bu kuralları ihlal eden bir şey paylaştıysanız ve bu hikaye en az bir kişi tarafından bile şikayet edildiyse bu sorunu yaşarsınız.

Hikayeniz şikayet edildiğinde instagram tarafından manuel olarak kontrol edilir ve topluluk kurallarını gerçekten ihlal ettiğinize kanaat getirilirse hikaye yayınlama özelliğini kısıtlama alınır. Bir önceki maddede olduğu gibi burada da yayınladığınız hikayeleriniz görüntüleme almaz.

Çok Aşırı Hikaye Yayınlamam Bir Sorun Teşkil Edermi?

Aslında çok fazla hikaye paylaşımı yapmak çok sık rastlanan bir kısıtlama sebebi değildir. Ancak devamlı olarak aynı şeyi paylaşmak, yüzlerce hikaye yükleyerek hepsine link eklemek gibi işlemler kısıtlama almanıza neden olacaktır.

Misal olarak bir resmi veya videoyu bir saat içinde 50 defa paylaşmanız direkt olarak kısıtlama sebebidir. Bu instagram tarafından anormal bir durum olarak görünür ve hikaye işlevinin doğrudan devre dışı bırakılmasına neden olur.

İnstagramda belirli bir seviyeye geldikten sonra biliyorsunuz ki hikayelerinize link ekleyebiliyorsunuz. Buradan tanıtımlar yapabiliyor ve gelir elde edebiliyorsunuz. İnstagramda bunu kontrol altında tutabilmek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için bunun adil bir biçimde kullanılmasını istiyor. Siz günde 100 hikaye paylaşıp hepsine link eklemediğiniz sürece genellikle böyle bir hata almazsınız ve neden instagram hikayelerimi kimse görmüyor diyerek düşünmezsiniz.

Hikayelerimi Çoğu Takipçim Sona Alırsa Bir şey Olurmu?

Her takipçinizin sevdiği içeriklerinizin farklı olabileceğini instagramda biliyor ve bunun gayette farkında. Ancak siz gidip çoğu kullanıcının sizin hesabınızı sona almasını sağlayacak bir şey paylaşırsanız evet bu sorunu yaşamanız muhtemeldir. Örneğin 40 takipçiniz varsa hepside hesabınızık hikayelerini sona alırsa kısıtlamaya girersiniz. Ancak bu kısıtlama ile ilgili bir işlem yapmanıza gerek yoktur. İnstagram ara ara hikayelerinizi birkaç kişiye gösterip insanların ne tepki vereceğini kontrol edecek ve bir süre sonra düzeltecektir.

Yani instagram her özelliğinde olduğu gibi hikaye sisteminde de düzgün ve topluluk kurallarına uygun bir biçimde kullanılmasını istiyor. Siz bunu aşırıya kaçırmadığınız sürece bu sorunla yüzleşmezsiniz ve normal bir kullanıcı gibi kullanmaya devam edersiniz. Eğer burada bahsettiğimiz nedenlerden farklı bir sebep olduğunu düşünüyorsanız instagram ile iletişime geçmeye çalışarak ta sebebini öğrenebilirsiniz.