İnstagram İstek Attığın Kişileri Görme 2023

İnstagram İstek Attığın Kişileri Görme 2023
İnstagram istek attığın kişileri görme 2023

Bir oturduğumuzda adeta kendimizi kaybettiğimiz platformda bazen yüzlerce kişiye takip etme isteği gönderiyor ancak bazen kime gönderdiğimizi unutuyoruz. İnstagram istek attığın kişileri görme 2023 yılında artık mümkün hale geldi ve doğrudan platform bu listeye kişilerin erişebilmesini sağladı. Artık kime takip isteği gönderdiğimizi hatırlamaya çalışmamıza gerek kalmamakla birlikte bunun kontrolünü listeden yaparak gerçekleştirebilmekteyiz.

Bazen bizede gelen istekleri çok geç fark edebiliyoruz, hatta bizi eklemesini istediğimiz kişilerin neden halen istek göndermediğini düşünüyoruz. Bu herkes tarafından yaşanan bir durum olduğu için takip isteği attığımız kişilerin hemen geri dönüş yapmamaları konusunda onlara hak vermemiz gerekmektedir. Çünkü bu instagram ile alakalı bir durumdur ve bildirimler bazen tam anlamı ile gelmediğinden dolayı çoğu insanın gözünden kaçabilmektedir.

Takip isteği attığınız kişileri görmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Profilinize giderek ayarlar simgesine tıklayın,
  • Gizlilik seçeneğine girin,
  • Bağlantılar kısmında bulunan takip ettiğin hesaplara tıklayın,
  • Takipçi seçeneğine tıklayın,
  • Takip istekleri alanını seçin.

Bu adımlardan sonra şuan aktif olarak takip isteğinizin beklediği hesapları burada liste halinde görebilirsiniz. Dilerseniz kişilerin üzerine gidip isteği kaldır butonuna tıklayarak gönderdiğiniz isteğin iptal edilmesinide sağlayabilirsiniz.

Şuan için bir kişide bekleyen isteğinizin kaldırılması durumunda hesap sahibine herhangi bir bildirim gitmemektedir. Yani kişi sizin isteği iptal ettiğinizi önceden bilgisi yok ise herhangi bir şekilde anlamayacaktır. İnstagram istek attığım kişileri görmek için yukarıda adımlar size uzun geliyor ise ayarlarda arama kısmına “takip” yazmanızda yeterli olacaktır. İnstagram doğrudan bunu görmeniz için gerekli olan alana sizi otomatik olarak yönlendirecektir.