İnstagram Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım

İnstagram Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım
İnstagram Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım

Popüler ve oldukça elit bir kullanıcı kitlesine sahip instagramda fenomen olmak için belirli stratejileri izlemek ve istikralı şekilde içerikler üretmeye devam etmek gerekir. Hedef kitlenizi iyi tanımalı, doğru stratejiler belirlemeli ve özellikle sık sık keşfete düşerek potansiyel takipçilere ulaşmayı amaçlamalısınız. Peki, instagram keşfete düştüğümü nasıl anlarım, diyorsanız bu içeriğimizde keşfette olmak için neler yapabileceğiniz ve düşüp düşmediğinizi nasıl kavrayabileceğinizi açıklayacağız.

İnstagramda Keşfete Düştüğünü Nasıl Anlarız?

İnstagramda keşfete düştüğünü nasıl anlarız, sorusunun yanıtından önce keşfete düşmek adına yapabileceğiniz birkaç unsurdan söz edelim. Daha hızlı bir şekilde fenomen olmanızı ve hesabınızı yükseltmenizi sağlayacak olan ipuçlarından bazılarını şu şekilde belirtebiliriz;

 • Hedef kitlenizi çok iyi analiz edin ve edindiğiniz bilgileri daima kayıt altında tutun.
 • Hedef kitlenizle birebir uyumlu olan içerikler hazırlayın.
 • Paylaşımlarınızda mutlaka konum bildirin.
 • Son zamanlarda popüler olan trend şarkıları içeriklerinize mutlaka ekleyin. Tüm içeriklerinizde müzik olmasa da müzik etiketlerinin çok işe yaradığını ve bunları da içeren reelsler ve gönderiler hazırlamanızı öneririz.
 • Oldukça etkili şekilde etiketler (hashtagler) kullanmalısınız. Kullanabildiğiniz kadar çok etiket ekleyin ve bunların arasında mutlaka konu ile ilişkili trend etiketler de yer alsın.
 • Spam etiket kullanmadığınızdan emin olun.
 • Etiketleri bazen de yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Tamamını videoya direkt eklemek durumunda değilsiniz. Farklı şekillerde etiket yaparak çeşit oluşturmak da keşfete düşmeye yardımcı olur.
 • Sürekli aynı etiketler ve çok uzun etiketler kullanmamaya özen gösterin.
 • Gönderinin içeriği ile etiketler mutlaka alakalı olmalıdır.
 • Hedef kitlenizin sosyal medyada en çok aktif olduğu saatleri tespit edin ve gönderileri bu saatlerde yükleyin.
 • Paylaşımlarınız mutlaka kaliteli görüntülerden oluşmalı ve ilgili çekici konular içermelidir. Karşı tarafta ani merak uyandırmak içeriğin etkileşimlerini arttıracaktır.
 • Yorumlara geri dönüş yapmaya çalışın ve içeriklere kısa ve öz açıklamalar ekleyin.

Bunların dışında keşfette yer almanın faydalı olabilmesi adına hesabınızda çok aşırı değişiklikler yapmamalı ve konseptinize uygun stratejiler ile ilerlemelisiniz. Aksi halde yeni takipçiler kazanırken halihazırda var olan takipçilerinizi kaybedebilirsiniz.

Kendimi Keşfette Nasıl Görebilirim?

Kentimi keşfette nasıl görebilirim, sorusuna geri dönelim. Öncelikle belirttiğimiz taktikleri uyguladığınız sürece içeriklerinizin mutlaka keşfette yer alacağından emin olabilirsiniz. Pek çok kullanıcının hayali olan keşfette yer alıp almadığınızı anlamak için öncelikle hesabınızı işletme hesabı şeklinde değiştirmeniz olacaktır. Burada birçok analiz ve işlem yaparak daha iyi stratejiler belirleyebileceğiniz gibi size gösterilen veriler birçok durumu netleştirmenize de yardımcı olacak.

İnstagram işletme hesabına geçtikten sonra paylaştığınız bir gönderinin istatistiklerine bakarak burada ‘keşfetten gelen sayısı’ gibi bir yer görüntülüyorsanız içeriğiniz keşfette yer almıştır. İnstagram ve diğer sosyal medya hesaplarınızı giderek daha gelişmiş hale getirmek ve instagram keşfete düşme nasıl anlaşılır ve benzeri sorularınızın yanıtını almak adına diğer içeriklerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.