İnstagram Öne Çıkanlar Kapak Siyah

İnstagram Öne Çıkanlar Kapak Siyah
İnstagram Öne Çıkanlar Kapak Siyah

İnstagram uygulaması kullanıcılarına sunduğu özellikleri her geçen gün yenileyerek kullanıcı deneyimini daha da keyifli hale getirmeye devam ediyor. Bu özelliklerden biri de profillerde gördüğümüz ‘öne çıkanlar’ bölümü.

Hikaye paylaşımının bilindiği üzere yalnızca 24 saatlik bir süresi bulunuyor ve bu süre tamamlandığında içerik otomatik olarak instagram tarafından siliniyor. Ancak bir hikaye öne çıkanlara eklendiği zaman kişinin profiline girenler içeriği her zaman görüntülemeye devam ediyor. Bu özelliğin faydalı olduğu alanlardan biri de içeriklerine link ekleyerek komisyon kazanan hesap sahiplerinin linklerini takipçilerine daha uzun süre paylaşma olanağı tanıyor olması.

Bu içeriğimizde instagram öne çıkanlar kapak siyah gibi öne çıkanlar bölümünüzü daha güzel ve havalı hale getirmek için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Öne Çıkanlar Kapak Siyah

İnstagramınızı daha güzel hale getirerek potansiyel takipçileriniz için daha etkileyici bir görünüm sunabilir ve profilinize daha fazla hedef kitle çekebilirsiniz. Güzelleştirebileceğiniz unsurlardan biri olan öne çıkanlar kapak siyah düzenlemesi yapmaktır. Siyah kapaklar yaparken tamamen simsiyah bir renk kullanmanız gerektiğinden söz etmiyoruz.

İnternette çok sayıda siyah üzerinde küçük kalp, kuş, müzik, sonsuzluk işareti, kitap, güneş, ay, hayalet gibi ikonların yer aldığı oldukça havalı görünen siyah kapaklar mevcut. Bunlar arasından öne çıkanlarınızın konusuna ve başlığına uygun olduğunu düşündüklerinizi seçerek yükleyebilirsiniz.

Hikaye Öne Çıkarma Kapakları Nasıl Eklenir?

Eğer daha önce hikaye öne çıkarma kapağı eklemediyseniz bunun için ilerletmeniz gereken adımları şu şekilde belirtelim;

  • Öncelikle instagram hesabınıza giriş yaparak işlemi başlatmanız gerekiyor.
  • Profilinize girdikten sonra ‘öne çıkarmayı düzenle’ yazısının üzerine dokunun.
  • Açılan ekrandan ‘kapağı düzenle’ kısmında dokunun.
  • Önceden cihazınıza kapak görselini indirip yüklemeye hazır hale getirin. Kapağı seç komutu verin ve ‘bitti’ diyerek son onayı da verin. Bu onaylamadan sonra hikaye öne çıkarma kapakları istediğiniz gibi ayarlanmış olacak.

Öne Çıkanlar Kapak Resmi

Öne çıkanlar için en çok tercih edilen kapak resimleri siyah zemin üzerinde ikonların yer aldığı görseller olsa da başka kapak resimleri de seçip belirleyebilirsiniz. Bu seçimi yaparken öne çıkanlar gruplandırması yaptığınız içeriklerin birbiri ile olan ortak noktasını vurgulayan bir görsel belirlemeniz daha doğru olacaktır.

Örnek olarak podcast önerileri paylaşıyorsanız ‘podcast’ ismini koyduğunuz öne çıkanlar grubunuzda dinleme veya mikrofon ile ilgili bir görsel ekleyebilirsiniz. Bunun gibi tüm içeriklerinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve öne çıkanlar kapak resmi ayarlayabilirsiniz.