İnstagram Takipçi Gizleme Nasıl Yapılır

İnstagram Takipçi Gizleme Nasıl Yapılır
İnstagram Takipçi Gizleme

İnstagram takipçi gizleme işlemini yapmak isteyen bireylere öncelikle bu platformun kullanıcılarına çeşitli alanlarda özel alan sunan ve mahremiyete oldukça önem veren bir sosyal medya platformu olduğunu belirtelim. Hesabınızı gizli hesaba alarak gönderilerinizi saklayabilirsiniz, takipçi sayınız ve takip ettiğiniz kişilerin sayısı dışında başka kullanıcılar siz izin vermediğiniz halde hiçbir bilgiyi görüntüleyemez.

Sizi takip eden ve istemediğiniz kişileri çıkarabilirsiniz ve takip etmek isteyen kişilere onay vermediğiniz takdirde sizi görüntüleyemez. Kullanıcı adınızın etiketlenmesini kaldırarak istemediğiniz hiçbir yerde adınızı dahi erişime kapatabilirsiniz. Bu tip pek çok özellik sayesinde kendinizle alakalı tüm durumları kontrol edebilme yetkiniz bulunmaktadır. Bu kadar çok kontrol yetkisi verildiği için de instagram takip ettiklerini gizleme gibi bir düzenlemeyi de nasıl yapabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

İnstagram Gizli Hesap Özellikleri

İnstagram takip edilenleri gizleme veya instagram takip ettiklerimi gizleme gibi her iki talebinizi de gerçekleştirecek olan işlem hesabınızı gizli hesap statüsüne getirmektir. Bunun için şu adımları ilerletmelisiniz;

  • Telefonunuzdan mobil uygulamayı açıp profilinize dokunun.
  • Profilinizde sağ üst köşede yer alan üç çizgi kısmına dokunarak işlem menüsünü açın.
  • Burada en üstte bulunan ‘Ayarlar ve Gizlilik’ kısmına dokunun.
  • Sayfayı aşağı kaydırarak başlığı ‘İçeriklerini kimler görebilir’ yazan yerin altında bulunan ‘Hesap Gizliliği’ kısmına dokunun.

Buradaki butona dokunduğunuzda maviye dönecek ve son onayınızla birlikte artık hem içerikleriniz hem takip ettikleriniz hem de takipçileriniz hiçbir kullanıcıya gösterilmeyecek. Ancak elbette sizi takip etmek isteyen kişiler olduğunda tarafınıza bildiri gönderilerek onayınız istenecek ve bu onaydan sonra yeni takipçiniz artık bu bilgileri görüntüleyebilecek.

İnstagram Arkadaşları Gizleme

Eğer instagram'da beni takip edenler takipçilerimi görmesin gibi bir talebiniz olduğu durumda bu şekil gizlenmelerin diğer kullanıcılar açısından da çok güvenli bir ortam oluşturmayabileceğinden bu denli detaylı yetkiler instagram tarafından sunulmamıştır.

Takipçilerinize onay verme sistemi zaten o kişileri sizin tanıdığınız ve sizin bilgilerinizi görüntüleyebilme yetkisini verdiğiniz anlamına gelmektedir. Bu konuda vaatler veren üçüncü parti bir yazılım bulur ve bunlara giriş bilgilerinizi verirseniz de hesabınızın güvenliğini ve hatta hesabınızı bağladığınız e-posta, Facebook gibi diğer hesaplarınızın güvenliğini, mesajlarınıza erişilebilirliği vb. çok ciddi anlamda tehlikeye atmış olursunuz.