Opsiyonel Ne Demek İnstagram?

Opsiyonel Ne Demek İnstagram?
Opsiyonel Ne Demek İnstagram

Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı ve hedefleyen instagram üyelik ve hesap kullanımı konusunda bazı durumları kişinin kendi tercihine bırakmıştır. Bir alanı doldururken burada zorunlu olmadığını gösteren bir simge bulunur ve bilmeyenler opsiyonel ne demek instagram konusunda düşünürler. Örneğin profil resminiz opsiyonel bir görseldir yani illaki bir resim yüklemenize gerek yoktur, resim yüklemediğinizde standart bir kullanıcı görseli hesap resmini olacaktır.

Aynı şekilde hesabınızda hakkımda kısmı gibi alanlar tercihinize bağlıdır ve siz bir şey girmediğiniz sürece diğer kullanıcılara boş olarak gösterilecektir. Paylaşımlarınızın altına bir içerik eklemek sizin seçiminizle ilgilidir, gönderinizin altına herhangi bir metin yazmadığınızda kişiler sadece görseli veya videoyu görürler. Birçok platform hesabınızı oluştururken bazı verileri belirtmenizi zorunlu kılsada instagram burada kullanıcı isteklerini önemsediğini belirtmektedir.

Opsiyonel ne demek instagram kullanımında sıkça karşılaştığınız bir metindir. Kayıt esnasında cinsiyet belirtmediğinizde platformun algoritması rastgele çalışacağı için bazı aksaklıklar yaşanabilir. Buna bir örnek olarak içerik önerileri ve arkadaşlar önerileridir. Uygulama genelde çevrenizdeki kişilerin arkadaşları, daha önce etkileşime geçtiğiniz profiller v.b hareketleri göz önünde bulundurarak size takip önerisinde bulunur. Keşfet alanındada bu mantıkla kişilerin yaş, cinsiyet, ilgi alanı v.b faktörler değerlendirilerek içerik gösterimi yapılır. Eğer kısa sürede çok yüksek bir etkileşim yakalayan paylaşımlar var size genel kullanıcıyı ilgilendirdiği düşünülerek çoğu kişinin keşfetin de yer alır.

Önceden girmiş olduğunuz bir seçeneği tekrar opsiyonel durumuna getirmek için hesap ayarlarınızdaki ilgili alana ulaşıp seçimi kaldırmanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra seçiminiz boş olarak gösterileceği için o özellik opsiyonel konumuna geri dönecektir. İleride tekrar değiştirmek isterseniz aynı işlemi uygulamanız yeterli olacaktır.