Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Keşfet Saatleri
Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok keşfet saatleri sayesinde hesabınızın etkileşim oranlarını ciddi anlamda arttırabilirsiniz. Özellikle bir tiktok fenomeni olmak isteyen bireylerin hayallerini gerçekleştirmesi adına dikkat etmeleri gereken hususlardan biri bu konudur. İçerik kalitesi iyi olan, özgün içerikler üreten, zamanı istikrarlı bir şekilde tiktok için ayıran ve keşfet saatlerine dikkat eden tüm kullanıcılar hayallerine her geçen gün adım adım yaklaşacaktır.

Bununla birlikte tiktok keşfet özelliği sayesinde bireyler beğeni, yorum, görüntülenme sayısı, takipçi vb. gibi etkileşimlerini ciddi oranda arttırabilir. Bu sayede kazanılabilecek avantajlar arasında şu durumlar yer alır;

 • Hesabınıza bağladığınız diğer sosyal medya platformlarınızın etkileşimlerini de arttırabilirsiniz.
 • Canlı yayın açtığınızda izleyici sayınızı arttırabilir ve daha çok hediyeler kazanabilirsiniz.
 • Markalardan teklifler alarak reklam geliri, hediye ürünler, satış ortaklığı ile yönlendirdiğiniz ürünlerin satışı üzerinden komisyon olabilirsiniz.
 • Hesabınızın, markanızın ya da isminizin tanınırlığı artmış olur.

Tiktok Keşfet Saatleri Nedir?

Tiktok keşfete düşme saatleri için en güncel saatleri gün gün sizinle paylaşacağız. Bu saatlere dikkat ederek paylaşımlarınızı planlarsanız beklediğinizden daha hızlı fenomen olma basamaklarını tırmanabilirsiniz. Kullanıcıların en çok tiktok üzerinde zaman geçirdiği yoğun saatleri şu şekilde belirtelim;

 • Pazartesi için öğleden sonra 1 ve 5 ile gece 5
 • Salı için sabah 9 ve 11 ile öğleden sonra 4
 • Çarşamba için öğleden sonra 2 ve 3 ile gece 6
 • Perşembe için öğleden sonra 4, sabah 7 ve gece 2
 • Cuma için öğlen 12, öğleden sonra 8 ve 10
 • Cumartesi için öğleden sonra 6 ve gece 2 ile 3
 • Pazar için öğleden sonra 2, 3, ve 11 saatleri

Tiktok Keşfet Etiketleri

Saatler konusunda tiktok paylaşımlarınızı düzenlediyseniz sizi hem daha başarılı kılacak hem de hedef kitlenizi size doğru çekecek tiktok keşfet etiketleri de kullanmalısınız. Örnek olarak eğer şarkı söylediğiniz içerikler paylaşıyorsanız müzik severleri içeriğinize doğru çekmek için kullanabileceğiniz etiketlerden bazıları;

#şarkılardanparçalar #türkçeşarkılar #amatörşarkı #şarkı #şarkısözleri #karaoke #hareketlişarkılar #popülerşarkılar #slowşarkı #arabesk #müzik #music #türküler #şarkılar #damarşarkılar şeklindedir.

Kendi ilgili alanınızla ilgili etiketleri araştırmalı ve haftanın bir meydan okuması, popüler içerik oluşturma biçimi, yeni trend olmuş şarkılarına dair etiketler vs. varsa bunları da araya sıkıştırmayı unutmamalısınız.

Tiktok Keşfete Düşmek İçin Neler Yapılabilir?

Tiktok keşfete düşme etiketleri ve saatleri konusunda detaylara yer verdikten sonra tüm ürettiğiniz içeriklerin keşfete düşmesi için neler yapabileceğinizden de bahsedelim.

Özgün İçerikler

Hangi platformu kullanıyor olursanız olun hatta bir okul ödevi için yazı yazmak bile olsa mutlaka yaptığınız iş özgün olmalı ve sizi ifade eden, sizden izler taşıyan yorumlar içermelidir. Örnek olarak video içerikler üreten biriyseniz mutlaka kendi tarzınız olmalı, şiir paylaşımları yapıyorsanız içinizden geldiği gibi kendi yazdığınız şiirleri bilindik şiirlerden daha fazla paylaşmanız size daha çok kullanıcının hayran olmasını sağlayacaktır.

İçerikleriniz özgün olduğu sürece her zaman tiktokun da sizi destekleyeceğini ve paylaşımlarınızın sıklığını arttırdıkça keşfete düşme sürenizin hem daha uzun olacağı hem de her içeriğinizde gerçekleşeceğinden emin olabilirsiniz.

Trend ve Sevilen Konular

Diğer tiktok kullanıcılarında merak uyandıran, trendleri de içeren ve belirli bir kitle tarafından sevilen bir konseptiniz olmalıdır. Elbette ki kendi konseptinizi bulurken sadece başkaları tarafından beğenileceğini düşündüğünüz şeylere odaklanmamalısınız. Aynı zamanda sizin de üretmekten keyif aldığınız konular sizde bir süre sonra bunalma ve tıkanma sorunları gelişmesini engelleyecektir.

Popüler Müzikleri Kullanın

Tiktok paylaşım saatleri kadar etkili olan keşfete düşme taktiklerinden biri de günün, haftanın ya da ayın en popüler şarkılarını kullanmaktır. Bu durumun faydalı olduğunun farkında olan sosyal medya platformları zaten içeriklerinizi üretirken en popüler efektler ve en popüler şarkıları size önerecektir. Bu kullanımları yaparken içeriğinizle alakalı olan müzikleri seçmeyi unutmamalısınız.

Daima Etkileşimde Olun

Her zaman etkileşimde kalmalı ve asla sayfanızdan kopmamalısınız. Aksi halde sizden içerik bekleyen pek çok takipçiniz bir süre sonra takibi bırakabilir. İçerik üretmek için zaman bulamadığınız ya da başka bir probleminiz olduğu dönemlerde beğendiğiniz içerikleri hikaye olarak paylaşmak iyi fikir olabilir.

Başka yapabileceğiniz bir şey de kenarda zamansız beklettiğiniz paylaşıma hazır içeriklerin olmasıdır. Bunlardan birkaç tane elinizde hazır bulundurarak kendinizi içerik üretmek için müsait bulmadığınızda paylaşabilirsiniz.

Bunların dışında kesinlikle herhangi bir dönemde hesap dondurma işlemi yapmamalısınız. Bu durum hem tiktok keşfete düşmek konusunda hesabınızı yeniden açtığınızda zorlanmanıza yol açabilir hem de çok ciddi PR sorunu yaşamanız ve takipçilerinizin güvenini yeniden kazanmanız konusunda size çeşitli zorluklar çıkarabilir. Hesabınızı kapatmak yerine güvendiğiniz bir firma ile anlaşıp sosyal medya pazarlama hizmeti vb. destekler alarak iş yükünüzü azaltabilir, buradan elde ettiğiniz gelirinizi kazanmaya da devam edebilirsiniz.