Tiktok Türkçeye Çevirme Nasıl Yapılır

Tiktok Türkçeye Çevirme Nasıl Yapılır
Tiktok Türkçeye Çevirme

Tiktok uygulaması pek çok kullanıcıya sağladığı avantajlar ile her geçen gün kullanıcı kitlesini giderek arttıran eğlenceli içeriklerin yer aldığı bir platform. Aynı zamanda ciddi paralar kazandırarak kendine ait pazaryeri oluşturan, marka bilinirliğini arttıran, bireylerin ünlü olmalarına yardımcı olan, ürün ve hizmet tanıtımı yapmayı sağlayan vb. da bir sosyal ağ ortamı.

Bu sosyal medya platformunda zaman zaman kullanıcıların dil seçeneklerini değiştirme gibi birtakım düzenleme ve ayarlar yaparak kullanıcı deneyimini arttırma seçenekleri de mevcut. Bu düzenlemelerden biri de karşımıza tiktok türkçeye çevirme şeklinde çıkmaktadır.

Tiktok Türkçe Yapma

Herhangi bir nedenle tiktok uygulamasını İngilizce veya başka bir dile çevirmiş olabilir ve yeniden anadilinize dönüştürmek istiyor olabilirsiniz. Tiktok türkçe yapma olarak ifade edebileceğimiz bu durumu gerçekleştirmek adına şu adımları ilerletmeniz gerekmektedir;

  • Öncelikle hesabınıza giriş yapıp Profilinize ve buradan da üç çizgi simgesine dokunarak menüye ilerleyiniz.
  • ‘Ayarlar’ ve ‘Gizlilik’ seçeneklerine ilerleyiniz.
  • ‘Uygulama Dili’ kısmına dokununuz.
  • Buradan hesabınızı hem Türkçe hem de diğer istediğiniz herhangi bir dile dönüştürebilirsiniz. Dili seçtikten sonra onay vermeniz halinde hesabınız birkaç saniyede ilgili dile çevrilmiş olacaktır.

Tiktok Çeviri Özelliği

Bazı sosyal medya kullanıcıları öğrendikleri bir dil varsa buna daha fazla maruz kalarak dilde kendiniz geliştirmek için sosyal medya hesaplarını da bu dillere çevirmeyi veya tiktok çeviri gibi özellikleri kullanmayı tercih edebilirler. Bazen de karşımıza çıkan bir içerik başka bir dilde olabilir ve içeriği anlamak için kendi dilimize çevirmemiz gerekebilir.

Otomatik olarak içerikleri Türkçeye çeviren ve alt yazı ekleyerek bunları anında sizinle paylaşan tiktokun bu özelliğini etkinleştirmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • İlk olarak hesabınıza giriş yapın ve profilinize gidin ve profilinizde sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine dokunarak işlemler menüsünü açın.
  • Açılan bölümden ‘Ayarlar ve Gizlilik’ kısmına dokunun.
  • Ekranı aşağı kaydırıp ‘Dil’ kısmına dokunun.
  • Açılan penceredeki ‘Çevirileri her zaman göster’ ifadesinin yanındaki butonu aktif hale getirin.
  • Bunun üst kısmındaki ‘Çeviri dili’ seçeneğini de Türkçe veya istiyorsanız başka bir dil olarak değiştirip işlemi onaylayın.

Artık karşınıza çıkan içerikler otomatik olarak belirttiğiniz dile çevrilerek size alt yazılı halde gösterilecektir.